Uroda

Pielęgnacja skóry dziecka

Skóra dziecka jest bardzo delikatna i wrażliwa. Dlatego też wymaga specjalnego i przemyślanego traktowania. Niewłaściwe produkty mogą sprawić, że skóra maluszka stanie się czerwona lub co grosza zaczyna szczypać, pojawią się wypryski czy odparzenia. Nie zapominajmy, że skóra dzieci jest znacznie cieńsza. Dodatkowo ilość lipidów jest również widocznie zmniejszona, a naskórek jest znaczne bardziej przepuszczalny. Bez odpowiednio dobranych produktów jej stan może w mgnieniu oka ulec znacznemu pogorszeniu.

Emolienty a pielęgnacja skóry maluchów  

Rodzice podczas zakupu produktów kosmetycznych powinni kierować się przede wszystkim umiarem i rozwagą. To pierwsze dotyczy także składów produktów, które później zaaplikowane zostaną na skórę maluszka. Kosmetyki powinny być pozbawione substancji zapachowych i barwiących. Doskonale, gdyby pojawiły się jednak składniki chroniące i powlekające naskórek dodatkową warstwą, jak chociażby wazelina czy parafina. Doskonałym rozwiązaniem okażą się więc dermokosmetyki. Marka Dexeryl posiada w swojej ofercie emolient krem, który może być stosowany już od pierwszego miesiąca życia. W związku z tym, że dedykowany jest dla skóry z atopowym zapaleniem skóry, egzemą czy robią łuską, wyróżnia się bardzo delikatnym i hipoalergicznym składem. 

W pielęgnacji skóry dziecka warto kierować się zasadą: “mniej znaczy więcej”. Warto wybierać więc uniwersalne i wielozadaniowe produkty. Jednak regeneracja i ukojenie podrażnionej np. od pieluszki skóry to absolutna podstawa. Odpowiednio dobrany emolient jest w stanie spełnić wszystkie potrzeby skóry malucha. Właściwe wybranie produktu niejednokrotnie opiera się na metodzie prób i błędów. Produkt nie może być ani za silny, ani zbyt słaby! Nie zapominajmy jednak, że to właśnie emolienty są pierwszymi produktami nakładanymi przez osoby z problemami skórnymi i schorzeniami dermatologicznymi. 

Gwarantujemy, że włączenie emolientów do pielęgnacji skory maluchów wpłynie na poziom nawilżenia i regenerację skóry. Brak pieczenia i swędzenia zaoszczędzi sporo nerwów i płaczu zarówno maluszkom, jak i dorosłym!

Może Cię zainteresuje