Uroda

Jaki powinien być szampon do włosów wypadających?

Nadmierne wypadanie włosów w perspektywie czasu może doprowadzić do sporych kompleksów. Z problemem gubienia kolejnych kosmyków zmagają się kobiety i mężczyźni w różnym wieku. Zwykle stan ten spowodowany jest niewłaściwie dobraną pielęgnacją i zbyt agresywną stylizacją włosów. Kiedy wprowadzone zmiany nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, konieczna okaże się wizyta w gabinecie specjalisty – dermatologa lub trychologa. Ten drugi specjalizuje się we wszelkich problemach związanych ze skórą głowy. Jaki szampon do włosów wypadających wybrać? Na czym skupić się podczas wykonywania pielęgnacji?

Jak już wspominaliśmy, wypadanie włosów może być wywołane przez wiele różnych czynników, w tym m.in.:

  • niewłaściwie dobrane produkty,
  • silną stylizację,
  • trudne warunki pogodowe,
  • ubogą w substancje odżywcze dietę,
  • niedobory witamin,
  • nadmierny stres.

Jaki szampon na wypadające włosy?

Wypadanie kolejnych włosów często można dostrzec w okresie jesienno-zimowym, gdy warunki pogodowe są raczej niesprzyjające. Problem ten może wynikać również ze zmian hormonalnych. Częste rozjaśnianie, farbowanie lub traktowanie włosów zbyt wysokimi temperaturami również może przyczynić się do pogorszenia stanu pasm, a w rezultacie – wypadania. Kluczowy jest w tym przypadku odpowiedni dobór stosowanych produktów, który nie powinien być kwestią przypadku. Zarówno szampon do włosów wypadających, jak i bogatą w składniki odżywcze odżywkę posiada w swojej ofercie marka Klorane, która bazuje na produktach pochodzenia naturalnego. Szampon do włosów wypadających powinien przede wszystkim stymulować i wzmacniać – co możliwe jest dzięki zawartości w składzie m.in. Chininy. Niebywale ważne jest tu przywrócenie zmęczonych i pozbawionym wigoru pasmom, siły i elastyczności. Oprócz tego w składzie może pojawić się kofeina, witaminy i antyoksydanty, czy wyciąg z palmy sabalowej.

Jednak w walce z wypadającymi włosami należy uzbroić się przede wszystkim w cierpliwość. Kolejnym ważnym aspektem jest regularność i systematyczność w stosowaniu poszczególnych produktów. W tym przypadku więcej wcale nie znaczy gorzej. Posiadacze i posiadaczki wypadających włosów oprócz szamponu do wypadających włosów i odżywki powinni wyposażyć się również w naturalny koncentrat, a także suplementy diety niezbędne do utrzymania pięknych włosów i paznokci. Kolejnym punktem, którego nie należy pomijać, aby móc cieszyć się silnymi i pełnymi wigoru włosami jest stosowanie się do zaleceń widocznych na opakowaniu produktu. Jeżeli producent zaleca, aby pozostawić na włosach 3-5 minut, tak należy zrobić. Tylko tym sposobem możliwe jest uzyskanie spektakularnych efektów w szybkim czasie.

Może Cię zainteresuje