Poradniki Uroda

Delikatny żel do mycia twarzy – czyli jaki?

Po umyciu twarzy bardzo często zdarza ci się czuć silne uczucie pieczenia lub swędzenia? Twoja skóra jest zaczerwieniona? Jedyne, o czym marzysz w tym momencie to aplikacja silnie nawilżającego kremu? Oznacza to tylko tyle, że najwyższa pora wymienić produkt myjący na delikatny żel do mycia twarzy. Mimo że być może zupełnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, to skóra wysyła ci jednoznaczne sygnały.

Oczyszczanie skóry to podstawa, aby pozbyć się zanieczyszczeń, nadmiaru sebum, a także nałożonych kosmetyków. Odpowiednie mycie twarzy przy zastosowaniu właściwie dobranej pielęgnacji pomaga pozbyć się zaskórników, zapobiega powstawaniu wyprysków, a także pozostawia skórę gładką i promienną. Do tego niezbędne okażą się jednak odpowiednie produkty jak delikatny żel do mycia twarzy, czy tonik łagodzący. Na co warto więc zwrócić uwagę?

  • fizjologiczne pH,
  • pozbawiony zapachu i barwników,
  • pozbawiony peelingujących granulek.

Co należy wiedzieć o żelu do mycia do twarzy

Należy pamiętać jednocześnie o tym, aby wszystkie produkty były dopasowane do konkretnego rodzaju cery. Jeżeli jesteś posiadaczką cery wrażliwej – sięgaj po kosmetyki przeznaczone dla tego typu cery. Szeroką ofertę delikatnych i zbilansowanych pod względem PH delikatnych żeli do mycia twarzy, a także innych produktów niezbędnych do wykonania pielęgnacji posiada w swojej ofercie marka Dermalogica. Przykładem może być UltraCalming Cleanser, czyli delikatny krem żel dla skóry wrażliwej i reaktywnej.

Warto pamiętać jednocześnie o tym, że produkty przeznaczone do codziennej pielęgnacji skóry powinny być pozbawione mydła w składzie. Tym sposobem możliwe jest uniknięcie naruszenia bariery ochronnej bariery skóry. Takie produkty doskonale sprawdzą się również w przypadku skór problematycznych, czyli tych, które wymagają naprawdę specjalnego traktowania i… właściwej techniki mycia. Po pierwsze przed rozpoczęciem pielęgnacji konieczne jest umycie rąk. Produkty powinny być nakładane na delikatnie zwilżoną skórę, wykonując jednocześnie masaż. Ponadto produkty powinny być spłukiwane letnią wodą.

Przed użyciem – nie tylko nowych produktów – należy zapoznać się ze wskazówkami i zaleceniami producenta.

Może Cię zainteresuje