Uroda

Błędy w pielęgnacji cery, które często popełniamy

Gladka cera

Każda z nas chce żeby jej cera była zdrowa i promienna. Niestety zdarza się nam popełniać poważne błędy w codziennej pielęgnacji.

Pierwszy błąd to brak dokładnego demakijażu. Jeżeli nie zrobimy go przed snem, to pozostałości kosmetyków zatkają nasze pory. A na naszej skórze pojawią się wypryski i zaskórniki. Co zrobić gdy padamy z nóg i nie mamy siły na wieczorne zabiegi pielęgnacyjne? W takim przypadku warto sięgnąć po chusteczki do demakijażu… Dzięki nim usuniemy większość kosmetyków z naszej skóry. Co prawda taka pielęgnacja będzie niepełna, ale lepszy rydz niż nic…

Drugi poważny błąd to kosmetyki niedopasowane do potrzeb naszej skóry. Do nieprzemyślanych zakupów skłaniają nas reklamy lub nasi bliscy. Musimy pamiętać, że to co odpowiada naszej mamie czy koleżance, niekoniecznie będzie służyć nam. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup kremu czy toniku wypróbujmy go. W Większości drogerii dostaniemy bezpłatne próbki….

Trzecie przewinienie, to nieregularna pielęgnacja. Musimy zdawać sobie sprawę, że nawet najdroższe kosmetyki nie zadziałają jeśli będziemy używać ich sporadycznie. A także zaniedbamy naszą codzienną, pielęgnacyjną rutynę.

Może Cię zainteresuje