Uroda

Łojotokowe zapalenie skóry a dieta

Łojotokowe zapalenie skóry bywa nazywane również jako wyprysk łojotokowy. Do najczęstszych objawów tego schorzenia skóry zalicza się swędzenie, łuszczenie, a także powstanie rumienia. Oprócz leczenia i odpowiedniej pielęgnacji niezwykle ważne jest także przestrzeganie zdrowej i zbilansowanej diety.  Więcej informacji o takim modelu żywienia tutaj. Jak powinna wyglądać dieta przy łojotokowym zapaleniu skóry?

Dieta przy łojotokowym zapaleniu skory to podstawa!

Łojotokowe zapalenie skóry niezwykle często odpowiedzialne jest za konieczność wizyty w gabinecie dermatologicznym. Oprócz niezwłocznego wdrożenia leczenia zaleca się również stosowanie dermokosmetyków dedykowanych dla pacjentów zmagających się z tym problemem skórnym. Marka Ducray posiada w swojej ofercie szeroką gamę specjalistycznych produktów! Należy pamiętać, że ta choroba skórna zwykle pojawia się w okresie dojrzewania, kiedy praca gruczołowych łojowych jest znacznie większa. Pomimo tego, że przyczyny pojawienia się choroby są złożone to, za czynniki sprzyjające jej rozwojowi uznaje się m.in. zanieczyszczenia, niewłaściwy ubiór, niewłaściwie dobrana pielęgnacja, a także nieprzemyślane podejście do kwestii żywieniowych. Spożywanie niewłaściwych produktów może przyczynić się m.in. do nasilenia objawów chorobowych. 

Dieta przy łuszczycy niekiedy zmusza pacjentów do unikania lub całkowitego zrezygnowania ze spożywania niektórych produktów jak np. alkohol. O ile część osób będzie mogła spożywać niewielkie ilości, ponieważ substancja ta nie wywołuje reakcji alergicznej, tak inne zmuszone będą omijać go szerokim łukiem. Dodatkowo zaleca się zrezygnowanie z picia gazowanych napojów, jedzenia fast foodów, a także wszelkich produktów bogatych w gluten, znaczne ilości konserwantów lub składniki E. 

W dalszym ciągu niewielu pacjentów pamięta o tym, że zgodnie z najnowszymi wynikami badań dieta bogata w świeże owoce jest w stanie o nawet o ponad 20 procent zmniejszyć rozwój łojotokowego zapalenia skóry. Dieta przy cukrzycy powinna być więc bogata w witaminy i nieprzetworzone produkty! 

Może Cię zainteresuje