Poradniki

Jakie zalety mają usługi psiego behawiorysty?

Closeup photo of brown and black dog face

Psi behawiorysta już od dłuższego czasu cieszy się sporym uznaniem na rynku. Z takiego wsparcie korzystają zarówno opiekunowie psów dojrzałych, jak i szczeniaków. Okazuje się, że pomoc behawiorysty ma wiele zalet. Dlaczego warto na nią postawić? Co daje wsparcie psiego behawiorysty? O czym warto wiedzieć? Jak wyszkolić zwierzaka?

Psi behawiorysta w Warszawie

Psi behawiorysta Warszawa jest ceniony przez opiekunów psów. Jeszcze kilka lat temu nie każdy wiedział, że istnieje taki zawód, jak psi behawiorysta. Jest to osoba, która często bywa nazywana psim psychologiem. Specjalista zajmuje się terapią zachowań u zwierzaka. Ma on za zadanie określić, co wpływa na niepożądane zachowanie i jak można rozwiązać problemy psa. Co ciekawe, behawiorysta jest odpowiedzialny głównie na zmianę nawyków opiekunów psa i modyfikację otoczenia. Jak widać, nie tylko praca z pupilem jest najważniejsza. Fachowiec na początku przeprowadza wywiad z opiekunem i obserwuje psa w jego naturalnym otoczeniu. Na tej podstawie może opracować terapię i zalecić konsultację z weterynarzem, leczenie, czy diagnostykę. 

Wychowanie i szkolenie psa

Szkolenie z trenerem zazwyczaj odbywa się w osobnej sali lub na placu szkoleniowym. W trakcie ćwiczeń pies uczy się różnorodnych komend i sztuczek, jakie będą przydatne w codziennym życiu. Nie od dziś wiadomo, że umiejętności z zakresu posłuszeństwa nie zawsze są równoznaczne z odpowiednim zachowaniem psa. Pies, który zdobywa wysokie miejsca w zawodach, może być nieokiełznany w innych sytuacjach. To, że pies potrafi wykonać daną sztuczkę, nie oznacza, że będzie z niej korzystać. Uniknięcie problemów z agresją czy nieprawidłowym zachowaniem jest zadaniem dla specjalisty. Samodzielnie raczej nie uzyskamy pożądanych efektów, gdyż nie mamy wiedzy z zakresu trenowania psów. 

W tym wypadku wsparcie behawiorysty jest z pewnością na wagę złota. W przeciwieństwie do szkoleniowca, behawiorysta pracuje w naturalnym środowisku psiaka. Nie stawia on na posłuszeństwo czworonoga, lecz uczy opiekuna obserwacji psa, budowania pewności siebie i kontrolowania bodźców. Ponadto, taka osoba wskaże nam, jak pracować z pupilem w taki sposób, aby opanować jego emocje. 

Psi behawiorysta Warszawa pomoże nam zapanować nad emocjami zwierzaka i jego zachowaniem. To osoba pełna pasji i zaangażowania, która bardzo dobrze zna się na swojej pracy. Postawmy na rzetelnego specjalistę, który na pierwszym miejscu stawia dobro psa i jego opiekunów. Taka pomoc jest przydatna w każdym wieku czworonoga. 

Może Cię zainteresuje