Poradniki

Akcesoria dla dziecka w podróży – walizka czy torba podróżna?

Pakując dziecko na wyjazd, większość rodziców chce upchnąć wszystkie niezbędne i nie tylko niezbędne przedmioty w torbie podróżnej. „A co jeśli na obozie/babci/konkursie jest bardzo zimno? A co jeśli dziecko nie może zasnąć w obcym kraju bez swojej ulubionej zabawki?”. I wiele innych „co by było gdyby”. W rezultacie otrzymujemy niemożliwą do opanowania ilość bagażu, który musi być posortowany w torby i stosy. Czy dla dziecka w podróży lepiej wybrać walizkę czy torbę podróżną?

Torby podróżne – wady i zalety

Jeśli Twoje dziecko uprawia sport i często musi podróżować do innych miast/krajów na zawody, podróżna torba sportowa będzie najlepszym rozwiązaniem. Jest bardzo poręczny do przenoszenia sprzętu sportowego i rzeczy osobistych. Jednak dla małego sportowca będzie bardzo trudne, aby przenieść swój bagaż na własną rękę w torbie z miejsca na miejsce, więc lepiej dać pierwszeństwo do modeli na kółkach. Zalety toreb podróżnych na kółkach:

  • Dziecko nie obciąża dodatkowo swoich pleców i ramion. Jeśli akcesorium jest noszone na jednym ramieniu lub barku, jedna strona ciała jest przeciążona. Dziecięca torba podróżna na kółkach odciąża Twoje dziecko i sprawia, że przewożenie bagażu staje się ciekawym doświadczeniem.
  • Modele te są kompaktowe i nie zajmują dużo miejsca, w przeciwieństwie do walizki.
  • Lekkie akcesorium. Jest to szczególnie ważne w przypadku podróży samolotem. Możesz zyskać kilka kilogramów, zabierając ze sobą więcej rzeczy.

Jednak torba podróżna ma również kilka wad: nie można w niej przenosić ceramiki, szkła i innych delikatnych przedmiotów, ma mniej szanowany wygląd niż walizka. Trudniej jest transportować ubrania w torbie bez ich pogniecenia. Dzieciom, które zajmują się muzyką lub tańcem i muszą podróżować w trasy i na koncerty, lepiej kupić walizkę do delikatnego przenoszenia strojów koncertowych.

Walizki na kółkach – wady i zalety

Sklepy internetowe z walizkami i torbami oferują obecnie specjalne akcesoria dla dzieci w podróży, które są przeznaczone dla dzieci. Produkty te zazwyczaj mają kolorowy design i są wyposażone w kółka. Sumienni producenci starają się, aby waga tego akcesorium była jak najmniejsza, tak aby dziecko nie doznało dodatkowego stresu w procesie transportu bagażu. Jakie są zalety walizek dla dzieci:

Dobra niedroga walizka, którą można kupić w naszym sklepie internetowym, przy odpowiednim użytkowaniu wytrzyma więcej niż jeden sezon. Ale te akcesoria dla dzieci w podróży mają również szereg wad: transport walizki na schodach jest bardzo problematyczny, zwłaszcza dla dzieci, przechowywanie produktu wymaga odpowiedniej ilości wolnego miejsca.

Torba podróżna dla dzieci czy walizka – co jest lepsze?

Przy wyborze najlepszej wersji akcesoriów dla dzieci w podróży należy kierować się następującymi niuansami:

Przeznaczenie produktu. Jeśli potrzebujesz przetransportować niewielką ilość ubrań, sprzętu i innych rzeczy o charakterze sportowym na zawody, lepiej kupić torbę sportową. Jeśli planowana jest dłuższa podróż, na duże odległości, lepiej jest wybrać walizkę z tworzywa sztucznego lub tkaniny.

Wiek młodego podróżnika. Dziecko w wieku szkoły podstawowej raczej nie będzie w stanie samodzielnie przenieść dużej plastikowej walizki. W tym przypadku należy kupić mały, kompaktowy model. Nastolatek z pewnością bez problemu poradzi sobie z średniej wielkości akcesorium, tym bardziej wyposażonym w kółka.

Może Cię zainteresuje