Poradniki

Buty do golfa – kluczowe informacje

buty do golfa

Wielu z nas doskonale wie o tym, że buty do golfa można śmiało uznać za obuwie sportowe. Należy pamiętać jednak, że nie są to raczej buty stworzone do biegania, ale takie, w których wygodnie chodzi się po polu golfowym i co ważne, można w takich stać i to przez dłuższą chwilę. Dyskomfort nie będzie tym wówczas zbyt mocno odczuwalny. Jednym słowem ten konkretny typ obuwia spełnia inne standardy od tego stworzonego z myślą o biegaczach, którzy zwykle nie biegają na krótkich dystansach.

Produkcja

Buty do golfa rzecz jasna wytwarza się ze skóry i z materiałów syntetycznych wysokiej klasy. Jednym słowem tego typu obuwia raczej nie “zmęczy się” w jednym sezonie i zwykle wystarczają typowemu graczowi nawet na dwa lub trzy. I to nie tylko ze względu na to, że używa się wózków golfowych. Kluczowe znaczenie ma tu perfekcja wykonania oraz to, że jest to w znacznym stopniu ręczne wykonanie.

Wiele znaczy też i to, że kawałki skóry, które będą tworzyć dany but wycina programowalna wycinarka laserowa, omijając miejsca, w których skóra ma widoczne defekty. Warto wspomnieć, że na cenę dodatkowo wpływa to, że większość modeli wytwarza się w Azji południowo-wschodniej, czyli tam, gdzie praca kosztuje stosunkowo niewiele. Kluczowe znaczenie w przypadku tego typu obuwia mają też i testy jakościowe wykonywane na maszynach. Sprawdzeniu poddawana jest średnio jedna para na tysiąc z całej partii towaru, po to by przekonać się, że reszta spełnia te dość wysokie normy jakościowe. Producenci nie mogą wysłać do swoich sklepów firmowych obuwia nietrwałego czy uszkodzonego podczas produkcji.

Sprzedaż

W obecnych czasach wielu z nas nabywa buty do golfa za pomocą serwisów internetowych, ponieważ właśnie tak jest tanie. Jednak tego typu obuwie można z powodzeniem zakupić także w sklepach firmowych – ta metoda jest niezwykle wygodna, bo buty zamówione we wtorek rano za pomocą smartfona w środę około godziny piętnastej są już w naszych rękach.

Dlatego też część osób oszczędza na dojechaniu do większego miasta, w których to sklepy z butami sportowymi mają w ofercie te atrakcyjnie wyglądające i wygodne buty do golfa.

Plus takowych tkwi również w tym, że sprawdzą się podczas spaceru. Uniwersalność i możliwość włożenia butów nie tylko podczas wizyty na polu golfowym, to olbrzymia zaleta.

Wygoda

Dość wielu z nas wie o tym, że buty do golfa to buty stworzone do chodzenia po polu golfowym, a czasami nawet do stania w jednym miejscu przez dłuższy czas. Jednoznacznie wiąże się to z tym, że muszą spełniać inne standardy niż buty stworzone do chodu sportowego. Kluczowe znaczenie ma również to, że takie obuwie na początku testowane jest przez pewną grupę osób, czyli tzw. grupę testową. Mowa tu o tym, że projektuje się je na komputerach przy użyciu specjalnych programów, ale później i tak trzeba wyprodukować pewną liczbę prototypów. Zadaniem grupy testowej będzie dokonanie subiektywnej oceny, zanim prototyp wejdzie do produkcji seryjnej. W tym wszystkim ogromne znaczenie ma również design.

Może Cię zainteresuje